Kaşüstü Mh. Merkez Cd. No:15 Yomra / TRABZON

Ahşap Kapı

718
Ahşap Kapı
Ürün Açıklaması

Bu kapı modeli tamamı ile ahşaptan yapılan ve günümüzde bile bulunabilen ve neredeyse yüzde sekseni el işçiliği ile yapılan modeldir. Ahşap kapı tarihçesi ilklerdendir. Makinaların olmadığı fakat kapalı alanların giriş çıkışlarında vazgeçilmez olan ahşap kapı adı da ilk olarak buradan gelmektedir. Ahşap kapı tüm ülkelerde şu an bile en çok bulunan ilklerdir. Ahşap kapı yapıldığında bir ömür dayanabilecek mukavemete sahiptir. Ahşap kapı için önemli olan sağlam ağaçtan yapılmasıdır. Teknolojik makinalar olsa dahi ahşap kapı tasarım ve modele dönüşmesi yinede el işçiliği gerektirmektedir.

Ürün Bilgileri

Yüzyıllık Kalite: Ahşap ürünler yüzyıllardır kullanılıyor ve kullanılmasına devam ediliyor. Ahşap iç kapılar genele baktığımızda en çok kullanılan iç kapı modellerinden birincidir. Bu kadar çok kullanılması  kalitesinin bir ispatıdır diyebiliriz. Kolay temin edilebilmesi, uygun fiyatı, dayanıklılığı, doğal dokusu, suya ve neme karşı dayanıklı olması, sert darbe ve çiziklerin kolayca temin edilebilmesi gibi özellikleriyle insanlar uzunca bir süredir ahşap iç kapı modellerini kullanıyor. Ayrıca her mobilyaya olan inanılmaz uyumu da gözlerden kaçmamalı.

DayanıklılıkAhşap iç kapı modellerinde bir ağacın sertliği ve bir tahtanın hafifliği bir aradadır. Hem sert ve dayanıklıdır hem de taşınması ve montesi çok kolaydır. Büyük çaplı darbelerde bile deformasyona uğramaz. İçerisinde kimyasal ürünlerin neredeyse hiç bulunmaması da doğal dayanıklılık olarak gözümüze çarpmalıdır. Ahşap iç kapılar satın alındıktan sonra uzun yıllar boyunca kullanılabilen iç kapı modellerinden biridir.

Cila ve Bakım: Ahşap İç Kapıların bakımı da çok zor değildir. Yılda bir cila, iki haftada bir ıslak bir bezle temizlenmesinden başka bir bakıma gerek yoktur. Ahşap iç kapılar temizlenirken kimyasal ürünler kullanılmamalıdır. Kimyasal ürünler (sabun, deterjan…) Doğal iç kapı modellerinin yapısını bozmaktadır. Eğer yemek lekesi veya herhangi bir büyük leke sonrası sadece sabun kullanılmalıdır.

Dekorasyon: Ev dekorasyonunda kararsız kalanlar ya da dekorasyona vakit harcamak istemeyenler gönül rahatlığı ile ahşap iç kapıları tercih edebilir. Ahşap kapılar yapı gereği her renk ve her model mobilyalara uyum sağlayabilmektedir. Ayrıca doğal dokusu sebebiyle ortama güzel bir hava katar ve ferahlamanızı sağlayabilir.

Kolay Onarım: Ahşap iç kapı modellerinin hasar almasının çok zor olduğundan bahsetmiştik. Yine de eğer ahşap iç kapınız hasar alırsa endişelenmeyin. Ahşap İç Kapı modelleri fazla uğraş vermeden onarılabilen kapı modellerindendir. Satın aldığınız firma ile görüşüp uygun fiyatlara tamir edebilirsiniz.

Fotoğraf Galeri
Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizi arayın